STIPENDIATER GENOM TIDERNA
2023 <----
Årets Ledare: Heléne Ottevik, babysim
Årets Komet: Elly Ekebäck, simhopp
Junefeltsmedaljen: Theodor Grinnemo
2022 <----
Årets Ledare: Emil Johansson, livräddningstränare
Årets Komet: Max Gansberg, livräddning
Junefeltsmedaljen: Nova Corne, simhopp
2021 <----
Årets Ledare: Madeleine Hulander-Jonasson, Konstsimstränare
Årets Simtränare: Lisa Florin, ungdomstränare
Årets Komet: Annie Hegmegi & Marcus Holmquist, simning
Junefeltsmedaljen: Meija Gieslmann, simhopp
2020 <---- Årets Ledare: Pär Näreby, ungdomstränare Årets Komet: priset delas inte ut 2020 , inga tävlingar p g a Covid-19 Junefeltmedaljen: Anton Hegmegi, simning
2019 <---- Årets Ledare: Lisa Hegmegi, Hajentränare Årets Komet: Alma och Klara Thormalm, simning Junefeltmedaljen: Ellen Kall och Emil Ferm
2018 <---- Årets Ledare: Anette Jogenvik, babysim Årets Komet: Albin Lövgren, simning Junefeltmedaljen: Thea Skarby, konstsim
2017 <---
Årets Ledare: Brian Bungum, simhopp
Årets Komet: Hanna Eriksson, simning
Junefeltmedaljen: Annie Hegmegi
2016 <----
Årets Ledare: Birgitta Thormalm
Årets Komet: Emma Gullstrand, simhopp
Junefeltmedaljen: Wilma Johansson, simning
2015 <----
Årets Ledare: Nia Lindström, babysimsledare och utvecklare
Årets Komet: Victor Johansson , simning
Junefeltmedaljen: Emma Gullstrand, simhopp
2014 <---- Årets Ledare: Marcelo Machado, simtränare. Årets Komet: Daniel Forndal, simning & Marcus Malm, simning Junefeltmedaljen: Victor Johansson , simning
2013 <---
Årets Ledare: Lennart Lindbom, eldsjäl, elitmotionär
och projektledare för JOW
Årets Komet: Emil Gustavsson, simning
Junefeltmedaljen: Malin Jonsson, simning
2012 <---
Årets Ledare: Lennart Pettersson
Årets Komet: Lisa Ekdal, livräddning
Junefeltmedaljen: Max Burman, simhopp
2011 <----
Årets Ledare: Anders Sjögren, tävlingsfunktionär
Årets Komet: Axel Pettersson, simning
Junefeltmedaljen: Klara Melander, simhopp
2010 <----
Årets Ledare: Jan-Åke Sundbring, simhopp
Årets Komet: Anton Andersson, simning
Junefeltmedaljen: Emelia Karlsson, simning
2009 <----
Årets Ledare: Birgitta Nyander, babysim
Årets Komet: Emmy Andersson & Lina Forndal, simhopp
Junefeltmedaljen: Maria Galic, simning
2008 <----
Årets Ledare: Monica Claesson
Årets Komet: Daniella Nero, simhopp
Junefeltmedaljen: Daniel Forndal, simning
2007 <----
Årets Ledare: Carolina Granström
Årets Komet: Linus Junefelt
2006 <----
Årets Ledare: Jonne Robakov, simning
Årets Komet: Martina Granström, simning
2005 <----
Årets Ledare: Göran Hegestig
Årets Komet: Eva Berglund ,simning
2004 <----
Årets Ledare: Margaretha Berg
Årets Komet: Lina Edlund, simning
2003 <----
Årets Ledare: Marie Havén, simning
Årets Komet: Erika Hegestig, simning
2002 <----
Årets Ledare: Janne Oscarsson, tumlartränare och småbarnssimsledare samt triatlet
Årets Komet: Mats Wiktorsson, simhopp
2001 <----
Årets Ledare: Claes Tollin, klubbläkare och tävlingsfunktionär
Årets Komet: Erik Pönni, simning
2000 <----
Årets Ledare: Elsie Elfver och Ingrid Blom, babysim
Årets Komet: Tobias Lindbom och Johan Claar, simning
1999 <----
Årets Ledare: Kristina Kirchberger, tränare och simlärare
Årets Komet: Johan Sundquist, simning
1998 <----
Årets Ledare: Lina Moln-Teike, tränare och simlärare
Årets Komet: Ann Berglund, simning
1997 <----
Årets Ledare: Kirsi Kahru och Louise Pettersson, simning
Årets Komet: Petter Lindh, simning
1996 <----
Årets Ledare: Martin Nilsson, simning
Årets Komet: Lisa Lundkvist, simning
1995 <----
Årets Ledare: Åsa Egelrud, aquaerobics
Årets Komet: Ola Lagerqwist, simning
1994 <----
Årets Ledare: Ingegerd Berghäll och Pia Johansson, babysim
Årets Komet: Andreas Dencker, simning
1993 <----
Årets Ledare: Annica Ahlin, konstsim
Årets Komet: Cari Johansson, livräddning
1992 <----
Årets Ledare: Jennifer Davies, simhopp
Årets Komet: Martin Svensson, simning
1991 <----
Årets Ledare: Kristina Hegmegi & Jenny Johansson, simning
Årets Komet: Joakim Holmquist, simning &
Joakim Andersson, simhopp
1990 <----
Årets Ledare: Peter Bjärterot, simning
Årets Komet: Zholt Hegmegi
|